Uyuşturucu kaçakçılığından yargılanan Ali Osman Akat beraat etti

0
190

Süleyman Soylu ve Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğrafları yayınlanan “iş insanı” Ali Osman Akat, yargılandığı uyuşturucu kaçakçılığı davasından beraat etti.

Mahkeme, sanık Ali Osman Akat’ın da arasında bulunduğu 5 sanığın beraatına hükmetti, 1 sanığı ise 25 yıl hapis cezasına çarptırdı.

İstanbul 17.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanıklar Süleyman Yekenkunrul ve Tevfik Akan Atak hazır bulundu. Mahkemeye tutuksuz sanıklar Sarra Chouıekh ile Ali Karataş da sanık avukatlarıyla birlikte katıldı.

T24’te yer alan habere göre; alınan savunmaların ve beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklar Ali Osman Akat, Sarra Chouıekh, Ali Karataş, Mustafa Güldiken ve Süleyman Yekenkunrul’un ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde ithal etme’ suçundan kuşku sınırlarını aşan, kesin, inandırıcı ve hukuka uygun delil elde edilemediği gerekçesiyle beraatına karar verdi. Heyet ayrıca, sanık Yekenkunrul’un tahliyesine de hükmetti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüphelilerin uyuşturucu maddeleri yurt dışından Türkiye’ye sokarak suç işledikleri kaydedilmişti. Hazırlanan iddianamede, şüpheliler Ali Osman Akat, Tevfik Akan Atak, Süleyman Yekenkunrul, Ali Karataş, Sarra Chouıekh ve Mustafa Güldiken’in ‘uyuşturucu ve uyarıcı madde ithal etme’ suçundan 90’ar yıldan 135’er yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.