Yandaş gazeteci Engin Ardıç’tan vatandaşa hakaret: “Sokağa çıkan ayıları gülerek seyretmiyor muyuz?”

0
1056

Yandaş gazeteci Engin Ardıç, İçişleri Bakanlığı’nın gece yarısından iki saat önce sokağa çıkma yasağı ilan edileceğini açıklamasının ardından markete giden vatandaşlar için ‘ayı’ ifadesini kullandı. 

Ardıç bugünkü yazısında, “Şimdi de, yasağı çiğneyen ayıları televizyondan gülerek izlemiyor muyuz? ‘Marketlere’ hücum edenleri, ekmek kuyruğunda tekme tokat birbirine girenleri…

Çünkü virüs iki saat tatil yapacak, insanlar ihtiyaç maddelerini yasak başlamadan alsınlar diye saat ondan on ikiye kadar bulaşmayacak! İyi kalpli virüs, insanları düşünüyor.” dedi.

Ayrıca Ardıç, “En kıytırık mahalle bakkalı bile ‘market’ oldu ama müşterinin niteliği değişmiyor. ‘Ay ben sıcakladım ayol’ diye kendini sokağa atan teyzeler… Bunca gürültü patırtıdan sonra bile ‘haberim yoktu’ diyen amcalar… ‘Sen bana karışamazsın’ diye polise diklenen, hatta tüküren babayiğit bozuntuları…” ifadelerini kullandı. 

Başka bir yandaş gazeteci Mehmet Barlas ise aynı konuyla ilgili “Büyük çoğunluk marketleri dolduranları ‘Bunlar zekâ özürlü olmalı’ diyerek izledi” diye belirterek, vatandaşa “zeka özürlü” demişti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.