Yandaş Star Gazetesi’nden Provokasyon Yaratacak Haber: “CHP, YSK’yı tehdit etti: Yüzünüze tükürürler”

0
972

Yandaş Star Gazetesi bugün yaptığı haber ile CHP’yi hedef göstermeye devam ediyor. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın İstanbul’daki seçimin ertelenmesine yönelik söylediği sözleri çarpıtarak veren Star Gazetesi, haberin başlığına şöyle yazdı: “CHP, YSK’yı tehdit etti: Yüzünüze tükürürler”

Haberin içeriğinden bazı başlıklar şöyle:

“CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, İstanbul seçimlerindeki usulsüz işlemlerle ilgili açılan soruşturmalara iftirada bulunarak, AK Parti’nin YSK’ya “Bulamadım bir şey, ben başsavcıya talimat vereyim, bir soruşturma başlatsın, sen bu soruşturmayı esas al, seçime şüphe, şaibe karıştı de, seçimi iptal et” dediğini ileri sürdü. Altay, bununla da yetinmeyerek YSK üyelerine tehditlerde bulundu.

YSK TOPLANMASIN’ DEDİ 

CHP’li Altay, “YSK’nın saygıdeğer üyeleri, Anayasa’dan aldığınız yetkiyi kullanıyorsunuz, kanunlara uygun kullanmak zorundasınız. İnsan içine çıkacak yüzünüz olsun, çocuklarınızın, torunlarınızın yüzüne bakacak yüzünüz olsun. Kızılay’da sizi yürütmezler, yüzünüze tükürürler. Bu basınca, baskıya Cumhuriyet Başsavcılığı destekli bu tasalluta boyun eğmeyin” diye konuştu. Altay, sözlerini şöyle tamamladı: YSK, İçişleri ve Adalet Bakanlıkları üzerinden üretilen, yasa dışı, delil sayılamayacak kağıt parçalarını dikkate alarak toplanmamalıdır bile. Velev ki toplandı, bu itirazları peşinen reddetmesi lazım. YSK, tahkikat kurumu, muhakkik değildir.”


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.