Yaptığı Haber Nedeniyle Bir Gazeteci Daha Hapishaneye Girdi!

0
1241

Bugün bir gazeteci daha yaptığı haber nedeniyle hapishaneye girdi.

Özgürüz muhabiri Gazeteci Sedat Sur, Mardin Büyükşehir Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddiasına ilişkin yaptığı haber dolayısıyla aldığı 11 ay 20 gün hapis cezasının infazı için hapishaneye girdi.

Kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi’yle ilgili, “Kayyum atanan belediyede milyarlık ‘din konferansı’ vurgunu!” başlığıyla haber yapan gazeteci Sur, yaptığı haberin yalanlanamadığını ama kendisinin ‘cezalandırıldığını’ belirtti.

Hakkında, “kayyumu hedef gösterme”, “hakaret”, “örgüt propagandası” suçlamalarıyla dava açılan Gazeteci Sur’a, 9 Kasım’da görülen duruşmada 11 ay 20 gün hapis cezası verilmişti.

Aldığı hapis cezası nedeniyle, Midyat M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na giden Sur’un cezası bir yılın altında olduğu için tahliye edilmesi gerekiyor, ancak evrakların ulaşması için gerekli süreyi hapishanede geçirecek.

Hapishaneye girmeden önce Özgürüz’e konuşan Sedat Sur, “Cezaevi nerede olursa olsun, insan doğasına aykırı bir şey. Dolayısıyla tabii ki iyi şeyler hissetmiyorum ama bu ülkede gazetecilik yapmanın, doğru bir yerde durmanın bedeli bu. Ülkenin realitesi bu. Değiştirilmesi gereken gerçeklik bu. Ama ne olursa olsun güçlüyüz.” diyerek kendisine destek verenlere teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.