Yıldırım’dan İlginç Açıklama “Hareket eden ev gibi bir şeye bindim, arabalı vapurmuş.”

0
1277

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın partisinin İstanbul adayı olarak açıkladığı, aynı zamanda Meclis Başkanı olan Binali Yıldırım, yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yerel seçimlerin bir genel seçim havasına dönüştürülmesinin İstanbul’a kötülük olacağını söyleyen Yıldırım, “İstanbul’un konularının güme gitmesi beni çok üzer. Bu bakımdan kampanya boyunca mecbur kalmadıkça bu alan dışındaki konularda çok fazla mesai harcamayacağım.” dedi.

AKP’nin ve Erdoğan’ın İstanbul hareketiyle başladığını da ifade eden Yıldırım, “Recep Tayyip Erdoğan, o zaman AKP yoktu ama AKP İstanbul hareketiyle başladı. Dolayısıyla geçen çeyrek asırın her türlü sevabıyla, günahıyla sorumlusu biziz. Ve şimdi 31 Mart seçimleriyle beraber yeni bir dönemin belki bir 25 yıl daha sürecek, yeni bir dönemin kapılarını aralamayı hedefliyoruz.” dedi.

Yıldırım’ın “Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz, bana, ‘Sen bu şehirde yaşamıyorsun’ diyebilirsiniz, ben bir gece yarısı bu şehre geldim, bol ışıklı Harem’miş; hareket eden ev gibi bir şeye bindim, arabalı vapurmuş…” sözleri de dikkat çekti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.