Yoksulluğu Fotoğraflamak Yasak!

0
1203

Muş’un Korkut ilçesine bağlı Çınarardı Köyü’nde bulunan ilköğretim okulunda öğrencisinin battaniyeden yapılmış çantasının fotoğrafını çekip, “Şartlarımız ne kadar zor olsa da sol cebimizden umudumuzu eksik etmeyeceğiz.” mesajıyla sosyal medya hesabından paylaşan öğretmen görevden alındı.

Fotoğrafın sosyal medyada yayılmasının ardından AKP medyası tarafından hedef gösterilen öğretmen Selvan Erek, sonra da görevinden alındı.

Yandaş Yeni Şafak’tan Burak Doğan’ın hazırladığı haberde, “Yeni Şafak’ın edindiği bilgiye göre iddia, sosyal medya hesabından PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye destek mahiyetinde beğenilerde bulunan öğretmen Erek’in kurgusu çıktı.” ifadeleri yer alırken, haberde Erek’in görevden alınacağı da duyurulmuştu.

Her koşulda umut etmeyi öğütleyen öğretmene karşı yürütülen bu linç kampanyası kamuoyunda tepkiyle karşılanırken, HDP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da Erek’in durumunu Meclis gündemine taşıyarak, Milli Eğitim Bakanı’yla konuyu görüştüğünü ve göreve döneceğini umduğunu yazdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.