Zeytinburnu Belediyesi’nden Yine Hukuksuz Bir Karar…

0
1514

Zeytinburnu Belediyesi tarafından hukuksuz bir şekilde işine son verilen ve 228 gündür direnen işçi Kenan Güngördü, 12. Bölge İdare Mahkemesi’nden işe iade kararı olmasına rağmen belediye tarafından tekrar işine son verildi. Kararı bugün öğrenen Güngördü konuyla ilgili sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

”BASINA VE KAMUOYUNA AÇIKLAMA

Zeytinburnu belediyesi bir hukuksuzluğa daha imza atmıştır. Belediyenin EMEK A.Ş MÜDÜRLÜĞÜ mahkeme kararını uygulamak zorundayız diyerek işe başlatmıştır.
Ancak aralarında yapılan tartışmalar “ben bu hukuksuzluğa imza atamam, başım belaya girer” tartışmasına kadar varmıştır. Aralarında sert geçen tartışmalar sonucunda orta yol bulunmuş ve ” personel ihtiyacımız yok” denilerek tekrar işime son verilmiştir. Terörist suçlamasından, personel ihtiyacımız yok denilerek alınan karar hukuksuzdur. Tek adam rejimi ve uzantıları bimelidir ki bu haksızlık ve hukuksuzluğun hesabını er yada geç vereceklerdir. Geniş açıklamayı basınla ve kamuoyu ile daha geniş olarak paylaşacağım. SAYGILARIMLA”

Kenan Güngördü’nün İstanbul 12. İdare Mahkemesi’nden aldığı işe iade kararı da aşağıdadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.