8 yıldır haklarını alamayan madenciler yeniden Ankara’ya yürüyecek

0
600

Manisa’nın Soma ilçesindeki Uyar Madencilikten 8 yıldır tazminatlarını alamayan işçiler, yıllardır ödenmeyen tazminatları için 21 Haziran’da Ankara’ya yürüyecekleri duyurdu.

Geçtiğimiz Ocak ayında ödenmeyen hakları için Ankara’ya yürümeye çalışan ancak çok kez polis ve jandarma tarafından engellenen madenciler, kendilerine verilen sözlerin tutulmaması nedeniyle yeniden Ankara’ya yürüyeceğini duyurdu.

Dün Soma’da Hükümet Meydanında biraraya gelen Bağımsız Maden İş Sendikası üyesi Uyar Maden işçileri, alacakları tazminat için daha önce kendilerine verilen sözlerin tutulmasını ve taleplerinin torba yasaya girmesini istedi.

Burada açıklama yapan Bağımsız Maden İş Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin, “Onuruyla çalışan madencilerimizin haklarını arıyoruz. Açlıktan ölmektense onurumuzla hak mücadelesi verirken ölürüz. Artık Ankara’ya gidiyoruz. 21 Haziran tarihinde mağdur madencilerimizle birlikte tekrar Ankara yürüyüşümüzü başlatacağız. Hakkımızı alana kadar taleplerimiz doğrultusunda torba yasa çıkarılana kadar da bakanlık önünden ayrılmayacağız.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.