AKP’li Belediye Başkanı hakkında haber yapan gazetecilere tehditler savurdu

0
645

AKP’li Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, kendisi hakkında haber yapan gazetecileri tehdit ederek, “Kimse sokakta rahat dolaşamayacak.” dedi.

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Ali Bektaş katıldığı yerel bir televizyon programında kendisi hakkında olumsuz haber yapan gazetecileri tehdit etti. Bektaş, hakkında yapılan ve mal varlığından bahsedilen haberlere karşı suç duyurusunda da bulunduğunu ancak Başsavcılığın, haberi basın özgürlüğü kapsamında değerlendirdiğini söyledi.

AKP’li Bektaş, mahkemenin verdiği karara ilişkin, “Sen siyasetçiysen diyor; her türlü hakarete, her türlü şerefsizliğe layıksın diyor. Karar özetle bunu söylüyor. Böyle bir şey olabilir mi ya? Ne basın özgürlüğü? İnsanı aşağılamanın, insana iftira atmanın nesi basın özgürlüğü.” yorumunda bulundu.

Yapılan haberlerle kendisinin ve partisinin itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını savunan Belediye Başkanı, sözlerinin devamında tehditler savurarak, “Adalet gereğini yapmazsa ben gereğini yapacağım. Benim namusum ve şerefimle kimse oynayamaz. Ben bu saatten sonra bir şey beklemiyorum. Yok, ben kalem aldım. Yok, ben gazeteciyim. Şimdi bu laflarımı alacaklar, istedikleri gibi çarpıtacaklar. Yok kardeşim! Bundan sonra Ali Bektaş böyle. Herkese gereğini yapacağım. Kimse sokakta rahat dolaşamayacak. Benim çocuğuma, onuruma, şerefime dokunan insanın onuruna, şerefine dokunurum. Net, tehdit ediyorum. Eğer öyle algılıyorlarsa.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: MA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.