Ankara’da Sol Muhalefete Yönelik Operasyonlar Devam Ediyor

0
1393

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan operasyon kapsamında bu sabah polis birçok eve baskın düzenledi. Operasyon kapsamında sosyalist yazar Temel Demirer İstanbul’da gözaltına alındı. Demirer, Ankara’ya getirilecek.

Temel Demirer

Ankara’da yapılan ev baskınlarında ise Aslı Bayramoğlu ve Heval Elçi gözaltına alındı. Avukatlar gözaltı sayısının artabileceği yönünde bilgi verdi. Ayrıca Gezi Direnişi sırasında Kızılay’da polis tarafından vurularak öldürülen Ethem Sarısülük’ün ailesinin evine de baskın yapıldı.

İçişleri Bakanlığı’ndan Ankara ve 5 ilde daha düzenlenen baskınlara ilişkin açıklama yaptı. ‘PKK/KCK’ye yönelik’ denilen operasyonlarda HDP Batman İl Başkanı Nizamettin Toğuç’un da aralarında bulunduğu 49 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Batman’da 8, Ağrı’da 25, Ankara’da 5, Muș’ta 1, Mardin’de 1, Urfa’da ise 9 kişinin gözaltına alındığı bilgisini verdi.

Nizamettin Toğuç

Diğer yandan Bursa’da da Devrimci Parti üyeleri gözaltına alındı. Gözaltına alınan Enescan Tekin, Zeynep Özçelik, Rabia Dönmez, Ercan Deyerli, Özgür Selçuk Bursa Emniyeti’nde tutuluyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.