Artarak Devam Eden Kadın Cinayetlerini Unutan Erdoğan: “Son 17 yılda Türkiye’de kadın haklarında reform adımlar attık.”

0
1172

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 zirvesi için gittiği Japonya’da Mokugawa Kadın Üniversitesi’ni ziyaret ederek, üniversite yönetiminden fahri doktora unvanı aldı.

Fahri doktora töreninin ardından konuşan Erdoğan, Japonya’da bulunan kadın üniversitelerinden bahsederek, bunun Türkiye’de de olması için adımlar atılacağını söyledi. 

Yaptığı konuşmada, “Japonya’da 800 üniversitenin 80 tanesi kadın üniversitesi. Bu bizler için çok anlamlı. Bizde böyle bir şey yok, olması halinde de neler olur o ayrı bir soru işareti. Japonya bu noktada çok önemli bir örnek. Japonya’daki 80 kadın üniversitesini büyükelçime görev veriyorum, incelemek suretiyle ülkemde de bunun adımını inşallah atacağız.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmasının devamında, ülkemizde son 17 yıldır artan ve her geçen gün artmaya devam eden kadın cinayetlerini ve bunları önlemeye yönelik hiçbir hukuki-politik tedbir alınmamasını gözardı eden Erdoğan, “Türkiye olarak son 17 yılda kadın hakları konusunda birçok tarihi reforma imza attık.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.