İstanbul Seçimlerinin Kazanılmasında Büyük Emeği Bulunan Canan Kaftancıoğlu’nun İlk Duruşması Görüldü

0
1325

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 18 yılla yargılandığı davanın ilk duruşması bugün Çağlayan Adliyesi’nde görüldü. Kaftancıoğlu, hukuk dışı uygulamalara sahne olunan ilk duruşma sonrası sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu: “Soruşturma aşamasından, iddianamenin oluşturulmasına kadar baştan sona hukuksuz bir süreçle karşı karşıyayız. Öncelikle kamuoyunun böylesine bir meseleyle meşgul edilmesinden vicdanen rahatsızlık duyduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.

Kaftancıoğlu’nun açıklamasının tamamı şöyle:

“Hakkımda hazırlanan iddianamedeki suçlamaları asla kabul etmiyorum. Bugün yargılanması gereken yargıya emir ve talimat verenlerdir. Ben yazdıklarımın ve söylediklerimin bir suç olmadığını tam tersi suç işleyenleri kamuoyu önünde açık, net göstermek ve teşhir etmek olduğunu düşünüyorum. Bunun da asli siyasi ve toplumsal sorumluluğum olduğunu savunuyorum.

Meselenin özü şudur: İstanbul’dan yanan umut ışığı birini rahatsız etti. O biri halktan, sandıktan karşılık bulamadığı için şahsım üzerinden toplumsal muhalefete gözdağı vermek istiyor. Davaya konu olan suçlamalarla ilgili soruşturma dosyası, il başkanı seçilmemden 2 gün sonra 15 Ocak’ta oluşturuldu. 31 Mart’tan sonra iddianame hazırlandı. 23 Haziran’dan sonra bugün de ilk duruşma gerçekleştirildi.

Herhangi bir hukuki yönü olmasa da tamamen siyasi saiklerle açılmış bir dava da olsa demokrasiye ve hukuka inandığım için tüm hukuki haklarımı sonuna kadar kullanacağım.

Sizlerin şahsım üzerinden demokrasi mücadelesine verdiğiniz destek, Türkiye’de hak ve adalet arayışındaki milyonlar için de bir umut ışığıdır. İşte ben bu yüzden bu mevsime #BizMevsimi diyorum. Beraber direnecek yine beraber kazanacağız. Çünkü #OKaybettiBizKazandık”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.