Asker cenazelerinde AKP’ye büyük öfke!

0
1662

11951331_4069YARBAYTEK37452848842_5214152692888422583_n
Şırnak’taki çatışmada yaşamını yitiren yüzbaşı Ali Alkan için düzenlenen cenaze töreninde AKP’ye ve Erdoğan’a büyük öfke vardı.

Yüzbaşının ağabeyi olan Yarbay Mehmet Alkan, cenaze töreninde AKP’lilere ve Erdoğan’a isyan etti.
Çatışmada yaşamını yitiren Yüzbaşı Ali Alkan için Osmaniye’de düzenlenen cenaze töreninde, namazdan çıktıktan sonra, en öne geçip, ”protokoll safı” tutmak için büyük çaba içine giren AKP’liler cenaze yakınlarının tepkisini çekti.
Asker yakınları, ”Sizin burda işiniz yok, defolun burdan!” diyerek AKP’lilere tepki gösterdi.
Çatışmada yaşamını yitiren askerin bir yakını, ”Ben şehit yakınıyım, arkada saf tutuyorum, sizin burda ne işiniz var, çapulcular!” diyerek AKP’li milletvekili, belediye başkanı ve diğer parti yöneticilerinin olduğu safa doğru bağırdı.
Bu ana kadar sessiz kalan Yarbay’ın ağabeyi de, arka saflardan tabutun yanına gelerek öfkesini dile getirdi.

Şu güne kadar ‘çözüm’ diyenler neden şimdi ‘sonuna kadar savaş’ diyor?”

CNHORM3WgAExDLhyarbayisyanı

Kardeşinin tabutuna sarılan Yüzbaşının ağabeyi, ”Bunun katili kim, bunun sebebi kim? Düne kadar ‘çözüm’ diyenler, ne oldu da ‘sonuna kadar savaş’ diyor şimdi. Kendileri gitsin savaşsın.” diye haykırdı.

Geçtiğimiz günlerde ”Şehit olmak istiyorum.” şeklindeki açıklamasıyla gündeme gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız‘ın sözlerine atıfta bulunan ağabey Yarbay Mehmet Alkan, ”Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ‘şehit olmak istiyorum’ diye bir şey yok. Git o zaman oraya.” diye bağırdı.
Ağabey Alkan, ”Cenazenin bu çapulcuların önünde kılınmasını istemiyorum. Cenazeyi alıp alaya gidiyorum.” şeklinde konuştu.

Müftü’ye tepki…

Cenazeye katılan kalabalık, AKP’lilere ön safta yer açan ve aynı zamanda Osmaniye Müftüsü olan İmam’a, hızla namazı kıldırmaya başlayınca, ”Kula kulluk etme, makamına saygı göster.” şeklinde tepki gösterdi.

Akser cenazelerinde AKP’ye yönelik öfke büyüyor…

16 Ağustost’ta Kırıkkale’de katıldığı asker cenazesinde büyük tepki gören Yalçın Akdoğan, kalabalık grupların ”Katil AKP, Katil Erdoğan!” sloganları arasında törenden kaçmıştı.
Kırıkkale’de Akdoğan’ı kovalayan grubun elleriyle bozkurt işareti yaptıkları görülmüştü.

“Erdoğan’ı başkan seçtirseydik bu cenazeler olmazdı.”

Bursa’da katıldığı cenaze töreninde, kendisine ”Erdoğan’ı başkan seçtirseydik bu cenazeler olmazdı.” şeklindeki sözleri hatırlatılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da bozuk para ve pet şişe yağmuru altında alanı terk etmek zorunda kalmıştı.

”Bizim ocağımızı yaktın, senin de ocağın yansın!”

İnternette yayınlanan bir videoda, acısı yürek burkan bir asker annesi Erdoğan’a öfkesini kustu.
”İzin ver gayri yeter, analar yanmasın. Askere kendi yavrularınızı yollayın. Bakanlar yollasın oğullarını. Nerde fakirler var onları öldürüyorsunuz. Kahrolsun, kahrolsun yaktın bizi, kahrolsun. Kendi kuzunu da yolla da biz böyle ağlayalım senin kapında.” diye ağıt yakan asker annesi gibi onlarca asker yakını, Erdoğan’ın erken seçim ve ardından gelecek olan başkanlık hayali için ülkeyi yangın yerine çevirdiğini görüyor.
Asker cenazelerindeki öfke AKP’ye dönmüş gibi görünüyor.

Yarbay’a linç…

Öte yandan, kardeşinin cenaze töreninde iktidara ve Erdoğan’a tepki gösteren Yarbay’a AKP’li çevreler tarafından bir linç kampanyası başlatıldı.
Gazetelerinden, köşelerinden ve twitter-Facebook gibi sanal ortamlardan Yarbay’a yönelik bir karalama kampanyası başlatan AKP’lilerin kimi paylaşımları şöyle:

6098a6e32YARBAYALINCc6784ba3952bd882536ea5b 7e79396f7c0YARBAYAlınc26bb716c54d7e80728eed9 6fb916c515a345yarbayalın3ceca136e54a7c79d3d

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.