ASKER VE POLİSE DE TÜRBAN SERBEST OLSUN ÖNERİSİ 

0
1642

images

 

Daha önceki birçok önerisi AKP tarafından kabul edilen Memur-Sen, yeni hükümetten beklentilerini de rapor halinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sundu.

Memur-Sen, üniformalı memurlara da türban serbestisi istedi. Memur-Sen’in teklifi kabul edilirse asker ve polisler de türban takabilecek. Hâkim ve savcıların türban takabilmeleri de yasal güvenceye alınmış olacak.

Memur-Sen’e bağlı Eğitim Bir-Sen birçok kez okullarda karma eğitimin kaldırılması talebini gündeme getirirken, Memur-Sen de yeni kurulacak hükümetten beklentilerini raporlaştırdı. “64. Hükümetten Beklentiler ve Hükümet Programına Öneriler” başlıklı rapor, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sunuldu. Raporda tartışma yaratacak birçok talep yer aldı. Memurların siyaset haklarının yeni anayasada teminat altına alınmasını isteyen Memur-Sen, kılık kıyafet yasaklarının da kaldırılmasını istedi. Memur-Sen “Kılık-kıyafet konusunda sınırlama üreten yönetsel düzenlemeler ile fiili uygulamalara son verileceği ve bu kapsamda üniformalı kamu görevlilerine yönelik başörtüsü yasağı ile erkeklere yönelik kılık-kıyafet yasaklarının kaldırılması ivedilikle gerçekleştirilecek işler kapsamında olduğu ifade edilmelidir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.