BBC Türkçe’nin paylaştığı “kapanma” fotoğrafı AKP Türkiye’sini özetler nitelikte: 128 milyar doları eritip; 3-5 dolara bel bağlayanlar utansın

0
663

BBC Türkçe’nin dün internette paylaştığı bir fotoğraf, “AKP tipi kapanma”nın Türkiye’yi getirdiği noktayı özetler nitelikte oldu.

BBC Türkçe tarafından yayınlanan haberde “İstanbul’da kapanma” başlığı yer alırken, haberin içeriğinde, “Turizm sezonu yaklaşırken, tam kapanmanın Türkiye genelindeki vaka sayılarını düşürmesi hedefleniyor. Böylece Türkiye’yi ziyaret eden turist sayısının artacağı ve sektörün geçen yılın kayıplarını kısmen de olsa telafi edeceği ümit ediliyor. Tam kapanmaya rağmen İstanbul’u ziyaret eden turistler, sokağa çıkma yasaklarından muaf tutuluyor. Bunun yanında konaklama tesislerinde çalışan personel de tam kapanma döneminde çalışmaya devam ediyor. İstanbul’dan bir kare” ifadelerine yer verildi.

Haber ile paylaşılan fotoğraf ise AKP’nin Türkiye’yi getirdiği noktanın görülmesi açısından oldukça tepkiyle karşılandı.

Kullanılan fotoğrafta “tam kapanma” denilen bu süreçte bir emekçi kadın turistlere hizmet ederken, turistler ise gülerek sofrada eğleniyor.

“3-5 Dolara bel bağlayanlar utansın”

Fotoğraf sosyal medyada oldukça tepki çekti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak duruma, “128 milyar doları eritip; 3-5 dolara bel bağlayanlar utansın” sözleriyle sert tepki gösterirken Memleket Hareketi’ni kuran Muharrem İnce, “Bu düzeni değiştireceğiz!” ifadelerini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise şu ifadelere yer verdi: “AFP fotomuhabiri Bülent Kılıç’ın çektiği ve bugün servis edilen bu fotoğraf karesi; Türkiye’de pandemiyle mücadelenin özetidir: “Sınıf bağışıklığı” ve “turist ayrıcalığı.” Bizim basın toplantılarında dakikalarca anlatmaya çalıştığımızın bir karelik özeti…”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.