BDSP’ye Yönelik Devlet Terörü!

0
4704

sayfa-29-ust-2Baskılara Karşı Devrimci Mücadeleyi ve Dayanışmayı Yükseltelim

Alınan bilgiye göre, 11 Ağustos günü Ankara’da, Mamak İşçi Kültür Evi’ne ve BDSP’lilerin kaldığı bazı evlere TMŞ ekiplerince baskınlar düzenlendi. Gerçekleştirilen operasyonda uzun süre abluka altında tutulan Kültür Evi’ndeki bilgisayar, kitap gibi bazı malzemelere el koydu, iki Kültür Evi çalışanını baskın düzenlediği evlerinden göz altına aldı.
BDSP’nin operasyon ile ilgili kamuoyuna duyurduğu açıklamada; “Son dönemde yoğunlaşan devlet terörünün yeni bir halkası olan bu saldırı, diğerleri gibi nedensiz değildir. Öyle ki, saldırı henüz birkaç gün önce Mamak İşçi Kültür Evi tarafından düzenlenen 6. Mamak Kültür Sanat Festivali’nin akabinde gerçekleştirilmiştir. Çürümüş düzenin ve devletinin emekçilere yönelik siyasal ve kültürel kuşatmasına karşı devrimci bir yanıt olan Festival daha devam ederken bir dizi saldırıya maruz kalmıştı. Bu saldırılarla Festival’e engel olamayan devlet, Festival’in hemen ardından sınıf devrimcilerine yönelik kapsamlı bir terör planını uygulamaya sokmuştur.
Bu saldırı, daha önce KESK’e yönelik baskından, grevci işçilere yönelik polis teröründen, devrimci-sosyalist basına yönelik kapatma ve toplatma saldırılarından, Kürt halkına yönelik “demokratik açılım” yaygarası eşliğinde yürütülen baskı ve terör saldırılarından bağımsız değildir. Amaç, ülkeyi dikensiz gül bahçesine dönüştürmek, toplumsal mücadele dinamiklerini ezmektir. Amaç, işçi sınıfı ve emekçi halkları teslim alabilmektir. Amaç, devrim ve sosyalizm mücadelesini güçsüz bırakmaktır.
sayfa-29-ust-1Ancak, sermaye devleti ne yaparsa yapsın amacına ulaşamayacaktır. Dün olduğu gibi bugün de devrimci mevzilerimizi kararlılıkla savunacağız. Bizden kopardığı her yoldaşımızın yerini hemen dolduracağız. Mücadele azmimizi ve bilincimizi bileyeceğiz. Devrim ve sosyalizm bayrağını daha da yükseklerde dalgalandıracağız.” ifadelerine yer verildi.
BDSP’liler çeşitli illerde basın açıklamaları da düzenleyerek, yaşanan polis terörünü kınadı, baskıların onları yıldıramayacağını tekrar tekrar ilan etti.
Mamak İşçi Kültür Evi ve BDSP nezdinde işçi ve emekçilere, halkarımıza yöneltilmiş bu saldırıyı kınıyor; devrimci-demokrat kamuoyunu ve halklarımızı yükseltilen faşist teröre karşı dayanışmayı yükseltmeye davet ediyoruz.
Devrimciler, işçiler, emekçiler, halklarımız dayanışmayı yükselttikçe faşist saldırılar boşa çıkarılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.