ÇHD’li Avukatlar Açlık Grevine Başlıyor

0
2333

ÇHD’li (Çağdaş Hukukçular Derneği) ve HHB’li (Halkın Hukuk Bürosu) tutuklu beş avukat “hukuksuzluğa dikkat çekmek” amacıyla 24 Ocak’ta açlık grevine başlıyor. 

Aralarında Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) ve Halkın Hukuk Bürosu (HHB) avukatlarının bulunduğu 17 avukat, 14 Eylül 2018’de çıkarıldıkları duruşmada tahliye edildiler fakat bir gün sonra karara itiraz eden mahkeme tarafından yeniden tutuklandılar. Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre ÇHD Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı’nın da bulunduğu 5 avukat, “hukuksuzluğa dikkat çekmek” amacıyla 24 Ocak’ta açlık grevine başlayacak.

Tutuklu avukatlardan Aytaç Ünsal’ın eşi avukat Didem Baydar Ünsal, “24 Ocak Tehlikedeki Avukatlar Günü itibariyle tutsak 5 avukat arkadaşımız açlık grevine başlayacak. Bu derin sessizliğe ses olabilmek için bu adaletsizliği, hukuksuzluğu teşhir etmek için kendi bedenlerini açlığa yatıracaklar. Duruşma gününe kadar bu açlık grevi devam edecek. Duruşmaya da bu şekilde gelecekler” dedi.  Duruşma ise 18-21 Mart tarihleri arasında yapılacak.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.