CHP listesinden milletvekili seçilen Gelecek Partili Selim Temurci, Murat Kurum’u daha yakın gördüğünü açıkladı

0
99

CHP listelerinden milletvekili seçilen Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili Selim Temurci, “Ben Kadir Topbaş tarzı yaklaşımın İstanbul’un sorunlarına daha iyi geleceğini düşünüyorum. Bu konuda Murat Kurum’un daha önde olduğunu söylüyorum” ifadelerini kullandı.

Tv100 programına çıkan Temurci, “Gelecek Partisi olarak AK Parti adayına destek olmayı düşünür müsünüz?” sorusuna verdiği yanıtla tepki çekti.

“Size göre Murat Kurum’un şansı mı daha yüksek Ekrem İmamoğlu’nun mu?” sorusunu Temurci “İki favori isim daha fazla konuşuluyor, tabii siyaset her zaman sürprizlere açık. Ben bir tık Murat Beyin önde olduğunu düşünüyorum” diyerek yanıtladı.

“Gelecek Partisi olarak AK Parti ile ittifak kurmayı düşünür müsünüz ya da onların adayına destek olmayı düşünür müsünüz?” sorusunu Temurci, şu yanıtı verdi: “Gelecek Partisi, Türkiye’de her siyasi parti ile görüşüyor. Gelecek Partisi’nin yönetimi İstanbul, Ankara, İzmir, Konya konusunda siyasi partilerle görüşüyor. 20 Şubat’a kadar karar verecekler. Önümüzdeki süreçte mevcut belediye başkanının performansını İstanbullular değerlendirecek. Murat Kurum’unda performansını değerlendirecekler. Açık ifade edeyim. Ben İstanbul’un siyasi kavgaların merkezi olmasını istemiyorum. Siyasi kariyer için İstanbul çok önemli bir ildir. İstanbul’a hizmetkar olmadan daha büyük hedefler peşinde koşarsanız İstanbul sizi bir yere taşımaz. Ben Kadir Topbaş tarzı yaklaşımın İstanbul’un sorunlarına daha iyi geleceğini düşünüyorum. Bu konuda Murat Kurum’un daha önde olduğunu söylüyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.