“Devletimiz Bize Ne Görev Verirse Onu Yaparız”

0
1093

Geçmişte organize suç örgütü lideri olarak yargılanıp hüküm giyen Sedat Peker, kişisel internet sitesinde 31 Mart yerel seçim sonuçlarına dair bir mesaj yayınladı. 

“Ergenekon” operasyonlarında tutuklanıp hapis yattıktan sonra AKP iktidarına ve Erdoğan’a hayranlıkta dikkat çekici değişim yaşayan Peker, 31 Mart seçim sonuçlarına ilişkin olarak kaleme aldığı yazıda, “Devlet ne görev verirse yaparız, sokağa çık dese çıkarız.” dedi.

Peker, AKP’nin Rize mitinginde Erdoğan’a destek isteyip “Oluk oluk kan akacak” dedikten bir gün sonra Ankara’da bombalı araç patlamış, saldırıda 30 kişi yaşamını yitirmişti.

Peker, daha önce “Bu Suça Ortak Olmayacağız” bildirisine imza atan Barış Akademisyenlerini, “Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız, kanlarınızla duş alacağız!” sözleriyle tehdit etmiş, 24 Haziran seçimlerinden önce de silahlanma çağrısı yaparak, “Bu sebeple imkânı olanlar mutlaka ruhsatlı silahlar, av tüfekleri alsınlar, mutlaka hazırlıklı olsunlar” ifadelerini kullanmıştı.

Açıklamalarının, düzenlediği toplantıların hepsinin kanuna uygun olduğunu ifade eden Peker’in son mektubu şu şekilde:

“Kıymetli dostlarım

31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında art niyetli insanlara prim vermemek için herhangi bir açıklamada bulunmadım. Etrafı dinlemeyi daha doğru buldum.

Tahmin edersiniz ki; ‘Güzel ülkemizi bir gün Venezuela’ya çevirmek istiyorlar. Bu yüzden imkanı olan iyi insanlar ruhsatlı silah alsınlar’ dediğim için konuyu apayrı bir yere getirip sanki, ‘Tüm muhalifleri seçim sonrası öldüreceğiz’ demişim gibi saçma sapan bir algı oluşturmaya çalıştılar.

Ben bahçedeki çiçeklerden bile bahsetsem biliyorum ki; bazıları bunu da apayrı bir yere çekeceklerdir.

Yukarıda anlattığım düşüncelerimden dolayı böyle bir duruş belirlerken, yine bu kalitesizlerin bazıları korktuğum için açıklama yapmadığımı yazdılar. Bazıları ise açıklama yapmadığım bu süre zarfında, ülkede iç savaş çıkarmak için planlar yaptığımı yazdılar.

Kıymetli dostlarım, bu ülkenin vatan evlatları yani bizler, devletimiz bizlere ne görev verirse onu yaparız. Devletimiz ‘Sokağa çıkın’ dese sokağa çıkarız.

‘Sabır edin evinizde oturun’ derse de evimizde otururuz.

Bu anlamda bizim hiçbir kompleksimiz olmaz. Ya da devlet görevlilerimizin başarılarında rol çalma gayretimiz de olamaz.

Bizler kanunsuz hiçbir şey yapmayız. İnanın içimdeki hisleri anlatmak için en az 40 sayfa yazı yazmam gerekliydi. Fakat resimdeki bu dayıyı ve söylediği sözü görünce, ‘Tamam işte budur, tüm bu kalitesizlere verilecek en kısa, en anlamlı cevap budur’ dedim.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.