Dilek Feneri Uçurmak “Örgüt Propagandası” Suçuymuş!

0
1219

Tutuklu bulunan ve 30 gündür açlık grevinde olan meslektaşları ile dayanışmak için,  İstanbul Beşiktaş’ta dilek feneri uçurmak isteyen 7 avukat gözaltına alındı. Halkın Hukuk Bürosu ( HHB), avukatların gözaltına alınırken işkenceye maruz kaldığını açıkladı.

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) tutuklu Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile dernek üyesi 4 avukatın yargılamalardaki hukuksuzluklara dikkat çekmek amacıyla girdikleri açlık grevine destek için, İstanbul Beşiktaş’ta dilek fenerleri uçuran ÇHD ve HHB üyesi 7 avukat işkenceyle gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 7 avukatın her biri ayrı karakollara götürülerek, haklarında “Örgüt propagandası” ve “2911 Sayılı Gösteri ve Yürüyüş Kanununa Muhalefet” iddiasıyla işlem yapıldı.

Halkın Hukuk Bürosu (HHB), resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada avukatlara işkence uygulandığını ifade etti.

Öte yandan, aralarında Selçuk Kozağaçlı’nın da bulunduğu 5’i tutuklu 20 ÇHD ve HHB üyesi avukatların yargılandıkları davanın duruşması dün İstanbul 37’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Esas hakkındaki mütalaasını veren savcı, tüm avukatların “örgüt üyeliği” iddiasıyla cezalandırılmasını talep etmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.