DKP: Gökhan Taşyakan Şehit Düştü

0
1839

Devrimci Komünarlar Partisi (DKP) yaptığı yazılı açıklama ile kurucu kongre delegesi ve MK üyesi Gökhan Taşyakan’ın (Ulaş Adalı) devrimci savaş alanlarıda şehit düştüğünü açıkladı. IMG_1420

Her ölüm erken ölüm değil, büyük devrimci adımların öncüsüdür, şeklinde başlayan açıklamada, “Gökhan yoldaş partimizin ve BÖG’ün temellerini atan önder kadrolarımızdandı. BÖG Kobanê’de doğmuştur. BÖG’ün temelleri Gökhan Taşyakan, Aziz Güler ve diğer ölümsüzleşen yoldaşlarımız tarafından atılmıştır. Gökhan yoldaşımız aynı zamanda Kobanê birliğimizin komutanlığını yapmıştır. Kürt halkıyla Türkiye halklarının mücadele birliğinin somut ifadesi olan Halkların Birleşik Devrim Hareketi’ni inşa etmek için tüm enerjisiyle çalışmıştır” ifadelerine yer verildi.

Balkan göçmeni bir ailede doğan Gökhan Taşyakan’ın, 38 yıllık ömrünün büyük bölümünü devrim ve sosyalizm mücadelesine adadığını belirten DKP, “Lise yıllarında devrimci kavgaya atılmıştır. Mücadeleye girdiği günden yaşamını yitirdiği son güne kadar kavga merdivenlerinin basamaklarını hızla tırmanarak, nefes nefese çatışma alanlarından geçerek usta bir devrim önderi kimliği kazanmıştır” diye kaydetti.

Toplumsal çürümenin bütün sınırlarını aşarak dibe vurduğuna işaret edilen açıklamada Gökhan gibi devrimci çıkışlar yapabilecek öncülerin ihtiyacı vurgulandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.