Dokuz Eylül Hastanesi işçilerinin yemeğinden kurt çıktı

1
80

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde çalışan işçilere dün verilen yemeklerden kurt çıktığı bildirildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi çalışanı sağlık emekçileri, Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak yemeklerinden kurt çıktığını aktardı.

Hastanede hali hazırda baskıların olduğunu ancak çözüm üretilmediğini belirten işçiler, uzun zamandır yemeklerde de sorunların olduğunu ve bu durumun hem sendikalar hem işçiler tarafından dile getirildiğini belirterek dikkate alınmadıklarını, dün yemeğin içinden kurt çıktığını ifade ettiler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi İşçileri yaşananları hak etmediklerini, insanca çalışmak istediklerini belirterek şunları söyledi:

“Yolsuzluklarla sürekli gündeme gelen Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde yine bir skandal meydana geldi. Atanmış rektör Nükhet Hotar’ın istediği gibi yönettiği hastanede işçilere yapılan mobbing’in sınırları her geçen gün zorlanıyor. Uzun zamandır birçok sendikanın dilekçelerle şikayetçi olduğu yemek sorunu dün yemeğin içinden kurt çıkmasıyla en üst noktaya ulaştı. Biz Dokuz Eylül Sağlık Emekçileri olarak bizlere reva görülen bu hakareti kabul etmiyoruz. İnsanca çalışmak istiyoruz.”

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.