Erdoğan’ın kurduğu vakıf, Mustafa Kemal’i ve Mehmet Akif Ersoy’u sansürledi

0
757

Erdoğan’ın baş kurucusu olan ve AKP’ye yakınlığı ile bilinen Birlik Vakfı, Mustafa Kemal’in ve Mehmet Akif Ersoy’un fotoğraflarını Photoshop ile sansürledi.

Birlik Vakfı’nın Batman Şubesi, 35 öğrenciyi Ayasofya’nın açılışı nedeniyle İstanbul’a göndermeden önce bir tören düzenledi. Batman Üniversitesi’nde düzenlenen törende, öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdi.

Fotoğraflar, Atatürk’ün resmi ve “Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, delalettir” sözü ile Mehmet Akif Ersoy’un resmi ve İstiklal Marşı’nın yazılı olduğu binanın önünde çekildi.

Uğurlama törenini takip eden yerel gazeteciler, fotoğrafları olduğu gibi kullandı. Ancak Birlik Vakfı Batman Şubesi yöneticileri, fotoğraflarda Atatürk ve Mehmet Akif Ersoy’un resimlerinin bulunmasını istemedi. Vakıf, Twitter, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarından paylaştığı fotoğraflardaki Atatürk ve Mehmet Akif Ersoy’un resim ve sözlerini Photoshop’la sildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.