Eski Orgeneral Hurşit Tolon Nasıl Dolandırıldı?

0
2246

Hurşit Tolon geçmişte 1. Ordu Komutanlığı yapmış bir emekli orgeneral. Tolon AKP hükümetini devirmeye kalkışmak iddiasıyla ünlenmiş, yargılanmış, hapis yatmış ve ismi darbeciye, Ergenekoncuya çıkmış bir eski general. “Erdoğan Ergenekoncularla ittifaka girdi”, “Erdoğan Ergenekoncuların eline düştü” iddialarının kol gezdiği bugünlerde Tolon gibi bir ismin, Suriye kökenli dolandırıcılar tarafından FETÖ korkutmasıyla kandırıldığı anlaşıldı. DHA tarafından verilen haberlere göre kendilerini hakim, savcı olarak tanıtan dolandırıcılar Tolon’u telefonla arayıp adının FETÖ operasyonunda geçtiğini, FETÖ üyelerinin Tolon’un ev telefonuna bağlı internet hattı üzerinden görüşme yaptığını, bankadaki parasının da ABD’deki bir bankaya gönderilmeye çalışıldığını söylediler. Sonra dolandırıcılarla buluşan Tolon’dan “paraların üzerindeki parmak izi araştırması gerekçesiyle” 12 bin 620 dolar alındı.

Tolon araştırmanın sonucunu beklerken dolandırılmış olduğunu öğrendi. İlk araştırmalarda dolandırıcıların bugüne kadar 8 kişiden 400 bin lira aldıkları saptandı.
FETÖ davası tezgahı sıradan dolandırıcıların eline düştüğü görülürken, zamanında Gülen Cemaati’nin baş hedeflerinden biri olmuş Tolon’un Fetöcü suçlamasına nasıl kolayca inanıp dolandırıldığı anlaşılamadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.