“Ettiğimiz Her Laf, Yürüttüğümüz Bütün Çabalar Onurumuzdur!”

0
1193

Aldığı hapis cezası geçtiğimiz gün onanan HDP eski Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, cezanın infazı için bugün Kandıra Hapishanesine teslim oldu.

Önder’in Kandıra Hapishanesine gitmeden önce şu açıklamayı yaptığı belirtildi:

“Barış ve demokrasi uğruna emek verenler açısından sürpriz olmayan günlerden geçiyoruz. Bu savaş ve hoyratlık kuyusu sanıldığı kadar derin değildir. Yaşananlar iç karartıcı gibi gözükse de güzel günler bütün ülke için çok yakındır aslında. Bizim geleneğimiz, azdan çoğu çıkarabilmenin sayısız örneğiyle bezelidir. Ettiğimiz her laf, yürüttüğümüz bütün çabalar onurumuzdur. Bedel gerekiyorsa ödemek de öyle. Bütün dostları selam, başarı ve dayanışma duygularımla selamlıyorum.”

Sırrı Süreyya Önder ve Selahattin Demirtaş, 2013’te İstanbul Zeytinburnu’nda düzenlenen Newroz mitinginde yaptıkları konuşmalarda “terör örgütü propagandası” yaptıkları gerekçesiyle yargılanıp suçlu bulunmuş, karar istinaf mahkemesine gönderilmişti.

Başka bir davadan iki yılı aşkındır tutuklu bulunan Demirtaş’ın tutukluluğu konusunda, AİHM’in Demirtaş lehine verdiği kararla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan AİHM kararına tepki göstermiş, “Biz de karşı hamlemizi yapar işi bitiririz.” demişti.

Erdoğan’ın sözleri sonrasında Demirtaş ve Önder’in istinaftaki dosyaları hızla karara bağlanmış ve 4 Aralık’ta onanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.