Gazze’de Ateşkes Yapıldı

0
1087

Dün akşam saatlerinde yoğunlaşan İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları, bugün ateşkesle sonuçlandı. İsrail saldırılarının ardından, Filistinli gruplardan yapılan açıklamada ateşkes sağlandığı belirtildi.

Filistin Direniş Grupları’nın yaptığı ortak açıklamada, Mısır’ın ara buluculuğuyla ateşkese varıldığı ve İsrail ateşkese bağlı kaldığı sürece kendilerinin de buna uyacağı belirtildi.

Olaylar geçtiğimiz pazar günü, İsrail ordusuna bağlı özel kuvvetlerden oluşan bir grup askerin, sivil bir araçla Gazze’ye sızmasıyla başlamıştı. Gazze’nin 3 kilometre içine kadar sızan İsrail askerlerinin Hamas’a bağlı birlikler tarafından fark edilmesi üzerine çıkan çatışmada, 7 Filistinli hayatını kaybetmiş ve 1 İsrail askeri ölmüştü.

Olaydan bir gün sonra Hamas ve İslami Cihad’ın da aralarında bulunduğu Filistinli direniş grupları tarafından düzenlenen roket saldırısında 1 İsrail askeri ağır yaralanmıştı. Ayrıca Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), saldırılar sonrası iki üyelerinin yaşamını yitirdiğini açıklamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.