Gerici Yeni Şafak yazarından Erdoğan’a uyarı: “İstanbul Sözleşmesi’ni kaldırıp çöpe atmazsa sonunu hazırlamış olur”

0
704

AKP destekçisi gerici Yeni Şafak gazetesi yazarlarından Yusuf Kaplan, bugün kadınlara saldırarak İstanbul Sözleşmesi’ni hedef aldı ve AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a uyarıda bulundu.

AKP yandaşı Yeni Şafak gazetesindeki köşesinde, “Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi’ni çöpe atmalı!” başlıklı bir yazı yazan Yusuf Kaplan, kadınların kazanımlarından İstanbul Sözleşmesi’ni hedef aldı.

Yazısında sözleşme ile ilgili, “İstanbul Sözleşmesi’nde defalarca tekrarlanan ‘toplumsal cinsiyet’, ‘cinsel yönelim’ gibi kavramların dayandığı ideoloji, işte bu cinsiyetsizleştirme ideolojisi; bendeniz bunu ‘toplumsal cinsiyet mühendisliği’ projesi olarak adlandırıyorum. Ne demek bu? Tanrı’ya meydan okumak, demek. Yaratıcı’ya ‘Ben senin verdiğin cinsiyeti kabul etmiyorum, reddediyorum!’ demek” ifadelerini kullanan Kaplan, Erdoğan’a şu uyarılarda bulundu:

“Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi’ni çöpe atmalı, bizim insanı yücelten asil medeniyet değerlerimize dayalı, dünyaya da model olabilecek kadına cinayeti, şiddeti önleyecek örnek bir yasa yapılması talimatı vermeli! Eğer İstanbul Sözleşmesi’ni kaldırıp çöpe atmazsa, sonunu hazırlamış olur iktidar! Benden hatırlatması.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.