Muharrem İnce: Yeni bir Cumhuriyetçi toparlanma şart

0
688

Muharrem İnce’nin yakın çevresi ile görüştüğü, Türkiye’nin iyi yönetilmediğinden bahsettiği, CHP’nin de iyi yönetilmediğini eklediği ve “4-5 ayda birinci parti olabilecek bir hareket yaratılabilir” dediği öğrenildi.

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın yaptığı habere göre CHP’nin eski Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce yakın çevresi ile yaptığı görüşmelerde, “Türkiye bu gidişe mahkum değil. 4-5 aylık bir süreçte birinci parti olacak bir hareket yaratılabilir. AKP iktidarının önceki yıllarda ülkeye verdiği zararlardan sorumlu olanların yeniden umut haline getirilmesi kabul edilemez” dediği öğrenildi.

Türkiye’nin de CHP’nin de iyi yönetilmediğini aktaran İnce’nin, “CHP’nin bugünkü durumu iktidara meşruymuş havası veriyor. Yeni bir Cumhuriyetçi toparlanma şart. Türkiye parlamenter sistemde olmadığı için çıkacak yeni bir hareket bölen bir hareket olmaz” ifadeleri kullandığı aktarıldı.

Öte yandan sosyal medya hesabı üzerinden konuyla ilgili açıklama yapan İnce, “Bu süreçte bir gazeteye, haber ajansına konuşmadım, açıklama yapmadım. Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım. Herkese iyi bayramlar” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.