Gripin İşçileri: Bu İş Yerinde Grev Var!

0
1062

İstanbul Avcılar’daki Gripin İlaç A.Ş.’de dün itibariyle grev başladı. Grevin başladığı, Petrol İş sendikasının internet sayfasından duyuruldu.

Sol Gazetesi’nin haberine göre, Petrol İş’e üye 83 işçinin çalıştığı Gripin İlaç A.Ş’de, Haziran ayından beri toplu iş sözleşmesi için görüşmeler devam ediyordu. Görüşmelerden sonuç alınamaması üzerine de grevin başlatıldığı belirtildi. Fabrika kapısına “Bu işyerinde grev var!” pankartı asan işçiler, davul zurna eşliğinde halaylar çekti.

Petrol İş Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, Genel Yönetim Sekreteri Ünal Akbulut ve Türk-İş İstanbul 1. Bölge Temsilcisi Adnan Uyar da grev alanında yer aldı.

İşverenle görüşmelere kapılarının her zaman açık olduğunu belirten Petrol İş Genel Başkanı Yaşar yaptığı konuşmada, “İşveren böylesi zor ekonomik koşullar altında, bizleri adeta greve davet etti. Bizlerin talep ettiği yüzde 25’lik rakam, açıklanan enflasyon oranıdır. Hatta gerçek enflasyonun altında bir rakamdır. Dolayısıyla biz bu konuda taviz verecek değiliz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.