İşte vahşi kapitalizm: MÜSİAD, işçiler için toplama kampları kuruyor!

0
918

MÜSİAD’ın tasarladığı modern toplama kampında salgın olsa da 1000 işçi ve aileleri her koşulda üretim durmadan çalışabilecek.

Sermaye pandemi ve benzer krizlerde çarkların durmadan dönebileceği yeni modeller üzerine çalışıyor. Türkiye’de böyle bir modeli “İzole üretim üsleri” adıyla MÜSİAD duyurdu.

İLK ÜS 15 HAZİRAN’DA

Dünyadan kopuk ve giriş çıkışların izne tabi olduğu bir üretim kampını andıran tesislerin ayrıntılarını MÜSİAD, Dünya gazetesi ile paylaştı. 1000 ailenin ve yaklaşık 4 bin 500 kişinin yaşayabileceği şekilde tasarlanan izole üretim üslerinde hayattan izole üretim gerçekleştirilecek. Üslerin ilki 15 Haziran’da Tekirdağ’da açılacak.

Proje için hem Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan hem Çevre Bakanlığı’ndan hem de Tarım Bakanlığı’ndan gerekli izinleri alındı. İnşası tamamlanan ilk izole üretim üssünün ise Tekirdağ’da 15 Haziran’da devreye alınması planlanıyor.

Toplam planlanan üs sayısı 4. İstanbul Hadımköy’de kurulacak 2’nci üretim üssünün ardından Türkiye’nin güneyinde Hassa’da 3’üncü bölge ve son olarak da Karadeniz’de 4’üncü bölge kurulması planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.