“Biat etmiyorum” diyen hakim HSK tarafından görevinden uzaklaştırıldı

0
1129

HSK, İbrahim Gökçek’in yaşatılması gerektiğini söyleyen ve ”Türküler kimseye zarar vermez” diyen Yargıçlar Sendikası Başkanı Hâkim Ayşe Sarısu Pehlivan’ı görevden uzaklaştırdı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), ölümünden önce Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in yaşatılması gerektiği yönünde paylaşım yapan Yargıçlar Sendikası Başkanı ve Karşıyaka Hâkimi Ayşe Sarısu Pehlivan’ı görevden tedbiren uzaklaştırdı.

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre, HSK’nin yazısı Pehlivan’a tebliğ edildi. İzmir Karşıyaka Hakimi Ayşe Sarısu Pehlivan, ölümünden önce Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in yaşatılması gerektiği yönünde paylaşım yapmıştı. Pehlivan, İbrahim Gökçek’in vefatının ardından da üzüntüsünü dile getirmişti.

A Haber, Sabah, Takvim gibi yandaş ve provokatif yayın organları ise Pehlivan’ı paylaşımları nedeniyle hedef göstermişti.

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek için attığı tweet nedeniyle HSK tarafından hakkında soruşturma başlatılan Karşıyaka Hakimi Ayşe Sarısu Pehlivan, “Türküler kimseye zarar vermez. Bu ülkeyi seven insanlar bu hamasi söylemleri yapan insanlar değil bunun için bedel ödeyen, insanlar barış içerisinde yaşasın diyen insanlar aslında” demişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.