Berkin’in Katilleri Yine Tutuklanmadı!

0
1556

Gezi Direnişi sırasında, İstanbul Okmeydanı’nda polis tarafından başından gaz bombası fişeğiyle vurulan ve 269 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın öldürülmesine ilişkin davanın 8. duruşması bugün İstanbul Adliyesi’nde görüldü.

17.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davayı HDP’li milletvekilleri Oya Ersoy, Dilşat Canbaz Kaya, Ahmet Şık ve CHP İl İstanbul İl Başkan Yardımcısı Saniye Yurdakul da takip etti.

Duruşmada tanık polislerin dinlenmesine devam edildi. Tanık polisler ağız birliği etmişçesine, Berkin’i vuran Fatih Dalgalı’yı ve olay gününe dair birçok şeyi hatırlamadıklarını söyleyince anne Gülsüm Elvan “Bu kadar da vicdansız olunmaz hiçbir şeyi hatırlamıyorlar.” diye tepki göstererek salonu terk etti.

Baba Sami Elvan ise söz alarak, “86’da bir firmada çalıştım en az 10 kişinin isimlerini sayabilirim. Bu kardeşimiz bakın kardeşim diyorum kendisine. Şerefi namusu üzerine yemin ederek yalan söylüyor. Sayın yargıç siz nasıl inanıyorsunuz? Yalan söylüyor. Bizi defalarca mezara sokmayın sayın yargıç. Sizlerin görevi adalet dağıtmak. Ben adalete açım.” diyerek tepki gösterdi.

Avukatlar da sanıkların “tanımıyorum” sözlerine tepki göstererek, İçişleri Bakanlığının açıkça delilleri karattığını ifade etti.

Duruşma sonunda, sanık polis Fatih Dalgalı’nın tutuklanması talebi yine reddedilerek, 9. duruşma 23 Ocak’a ertelendi.

Kararın ardından adliye önünde yapılan basın açıklamasında konuşan Elvan ailesi, sabredeceklerini ve sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.