Kuzey Marmara Otoyolundaki “Kaza”ya Yayın Yasağı Getirildi!

0
1100

Kuzey Marmara Otoyolu’nun Kocaeli-Gebze kesimindeki viyadük çalışmaları sırasında, viyadüğün üzerine konulan beton blok düştü.

İşçilerin enkaz altında kaldığının belirlenmesiyle kurtarma çalışmaları başlatıldı. Olay yerine çok sayıda AFAD, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Beton bloğun altında kalan işçilerden biri sağ olarak kurtarıldı. 

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, enkaz altında kaç işçi olduğunu net olarak bilemediklerini belirterek, 4 işçi olduğu yönünde bilgiye sahip olduklarını belirtti.

Aksoy açıklamasında, “Şu anda enkaz altında kaç kişi olduğu konusunda çok somut bir tespit yok. 4 civarında işçimizin olabileceği söyleniyor. Bu ancak arama ve kurtarma çalışmaları tamamlandıktan sonra daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Arama çalışmalarımız büyük bir gayretle arkadaşlarımız tarafından sürdürülüyor. Enkaz altındaki bir kişinin bilincinin açık olduğu yönünde ilk bilgiler var ama bunlar ham bilgiler. Kurtarma çalışmaları tamamlandıktan sonra daha net bir şekliyle ortaya çıkacak.” dedi.

Enkaz altında kalan işçiler için arama kurtarma çalışması devam ederken, Gebze 1. Sulh Ceza Hakimliğince kazayla ilgili yayın yasağı getirildiği belirtildi.

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi, (KMO) Limak-Cengiz Ortak Girişim Grubu tarafından inşa ediliyordu. Daha önce de iş cinayetinin yaşandığı projenin tamamlanması için inşaat işçilerinin yoğun tempoyla çalıştırıldığı belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.