GSS prim borcu olanlar yıl sonuna kadar sağlık hizmeti alabilecek

0
993

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Genel Sağlık Sigortası (GSS) sisteminde prim borcu olduğu için sağlık hizmetlerinden yararlanamayacak yurttaşlar, devlet ve üniversite hastanelerinde 2020 yılı sonuna kadar sağlık hizmeti almaya devam edebilecek.

GSS sisteminde prim borcu gözüktüğü için herhangi bir sağlık hizmetinden yararlanamayacak olan yurttaşların devlet ve üniversite hastanelerindeki sağlık hizmetlerinden yararlanması 2020 sonuna kadar uzatıldı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan 4376 sayılı yasa kapsamında kamu hizmetlerinden indirimli ya da ücretsiz yararlanmada muafiyet hükümlerini düzenleyen 2002/3654 sayılı Bakanlar Kurulu kararında değişiklik yapıldı.

Bakanlar Kurulu kararında değişiklik yapan Cumhurbaşkanı kararıyla, GSS kapsamında olup prim borçları nedeniyle sağlık hizmeti alamayacak yurttaşların, devlet ve üniversite hastanelerinde alacakları sağlık hizmeti, tasarruf yasasının ilgili hükmünden muaf tutuldu.

Buna göre, GSS prim borcu bulunanlar, 2020 yılı sonuna kadar devlet ve üniversite hastanelerinden sağlık hizmeti alabilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.