Halka Kapalı Önerge…

0
1391

zafer-çağlayan-ın-taktığı-395-bin-dolarlık-saat_54992217 Aralık operasyonuna isimleri karışan dört eski bakan hakkındaki soruşturma önergeleri 5 Mayıs 2014’te Meclis Genel Kurulunda görüşüldü.
Muhalefet görüşmelerin bu tarihte yapılmasına ‘’iddialar izlenmesin diye Meclis Tv’nin yayında olmadığı güne alındı’’ diyerek tepki göstermişti.
TBMM Genel Kurulu’nda, dört eski bakan ile ilgili beş ayrı soruşturma önergesi üzerinde toplam yirmi dört milletvekili konuştu. İddialara eski bakanlar Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar cevap verdi.
Öte yandan Zafer Çağlayan, 700 bin TL’lik saat ile ilgili iddialara da ‘’ Saatin faturası alanın üstüne ama garanti belgesinde benim adım geçiyor.’’ şeklinde yanıt verdi. Çağlayan’ın açıklamaları firma yetkililerince ‘’ Garanti belgesi kişiye değil, ürüne özeldir. Garanti belgesinde sadece saatte kaç taş var, kaç karatlık altın, seri numarası ve üretim tarihi ile garanti süresi yazılır. Saati alan kişi hediye edebilir veya satabilir düşüncesiyle isim yazılmaz,garanti belgesini elinde bulunduran kişi saati alan kişi demek değildir.’’dedi. Patek Philippe ile sözleşmesi olan İstanbul’daki firma da garanti belgesinde isim yazılmadığını teyit etti.
Çağlayan’ın saati gazetede görüp beğendiğine ilişkin söylemleri de yine firma tarafından gazete ilanı vermedikleri belirtilerek, ‘’ Özel bir saat ürettiğimiz zaman bunu müşterilerimize elektronik posta ile bildiririz,gazeteye asla ilan vermeyiz.’’ şeklinde yalanlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.