“Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik” Suçlamasıyla Tutuklamalar

0
1818

img_0058Barbaros Şansal Tutuklandı

Sosyal medyadaki bir paylaşımı gerekçe gösterilerek KKTC’den sınır dışı edilen modacı Barbaros Şansal dün akşam İstanbul Atatürk Havaalanı’na getirilmiş ve burada saldırıya uğramıştı.Saldırı sonrasında Avukatı Efkan Bolaç, Şansal’ın belinden, böbreklerinden ve kasıklarından darbe aldığını açıkladı. Saldırganlardan sekiz kişinin ve on iki TGS çalışanın da ifadesi alındı. Bir TGS görevlisinin ifadesinde “Milli duygularımıza hakim olamadık. Bağırdık. Polis kalkanından dolayı da herhangi bir şey yapmadık” dediği belirtildi. Mahkemeye sevk edilen Şansal ise ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçlamasıyla tutuklanarak Silivri cezaevine gönderildi

Laiklik Çağrısı Yapan Halkevciler Tutuklandı

img_0059Reina saldırısı ardından İstanbul Okmeydanı’nda kahveleri dolaşarak Işid ve gericiliğe karşı laiklik çağrısı yapan halkevleri üyesi Ayşegül Başar ve Hamit Dışkaya dün gözaltına alınmıştı. Savcılık ifadelerinin ardından Cumhuriyet Savcısı Mustafa Ortanca tarafından ”halkı kin ve düşmanlığa sevk etme” iddiasıyla tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Başar ve Dışkaya sevk edildikleri İstanbul 14. Sulh Ceza Hakimi Hasan Basri Savaş tarafından tutuklandı.

Karanlığın ve katliamların karşısında elimizde devrimciliğin, aydınlığın ve insanlığın bayrağıyla korkusuzca durmaya devam edeceğiz. Laikliği savunduğu için tutuklanan Halkevci arkadaşların , linç edilen, işkence gören Barbaros Şansal’ın yanındayız.

Umudu aydınlığı teslim alamayacaklar!

Direniş kazanacak!

Biz kazanacağız!

 

ODAK

2017-01-03

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.