İhraç edilen Akademisyen Savaş Karabulut: Fasulye Deyip Geçmeyin

0
1677
Foto: Gazete Duvar
Foto: Gazete Duvar

İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ndeki görevinden ihraç edilen Yrd. Doç. Dr. Savaş Karabulut, kuru fasulye ve nohut satarak geçimini sağlıyor. Karabulut, “Fasulye deyip geçmemek gerek, bu fasulye bir umudu daha filizlendirdi içimde” diyor.

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’e konuşan Karabulut, ihraç ediliş sürecini ve ihraç sonrası başladığı kuru fasulye ve nohut satışıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İhraç edilişinin ardından yaşadıklarını “Ailemize bu acıyı yaşatan bu anlayışın bir gün sonunun geleceğini bilerek, ihracım sonrası zona olan annemin yaşadığı travmayı, babamın bir kenarda sessizce düşüncelere dalmasını, kardeşlerimin “bu da geçecek” sözlerini bir kenara koyuyorum. Bölüm öğretim üyelerinin, ihracım sonrası keşke bir bildiri yayınlayıp, “Kabul etmiyoruz” bunu demesini beklerken, bölüm başkanın iktidara ve yönetime tutunmak için sarf ettiği çabaları görmekten utanç duydum. Ama şu anda, tüm diğer fakültelerde teslim olmayan akademisyenler için örülmeye başlanan, TMMOB Jeofizik Mühendisleri yönetimi, üniversite ve emekli meslektaşlarımın birlikte bir dayanışma fonunu gördüğümde de o kadar sevindim ki…. “ şeklinde özetleyen Karabulut, Türkiye’yi “görmedim, duymadım, bilmiyorum” düzeni olarak tanımladı.

Fasulye satışı hakkında da konuşan Karabulut, “Fasulye deyip geçmemek gerek, bu fasulye bir umudu daha filizlendirdi içimde.” dedi.

ODAK – 21 Ekim 2017
Kaynak: Cumhuriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.