“İmamoğlu kazanırsa İstanbul’a imansızların putlarını dikecek.”

0
1170

AKP Erzurum Milletvekili olan, aynı zamanda Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi İbrahim Aydemir, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçimleri kazanması durumunda şehre “imansızların putlarını dikeceğini” söyledi.

Erzurum’da bir bayramlaşma programına katılan Aydemir, “Çok önemli bir zaman dilimi. Hepimize düşen vazifeler var. İstanbul’daki hırsızlığında tesiri ile yeni bir seçim yaşayacağız. Vazife sadece AK Parti’den birini belediye başkanı yapma vazifesi değildir.” dedi. 

Konuşmasının devamında Aydemir, “Rakibimiz olan adayın oraya iz bırakan icraatları var. İz bırakan diyorum bizim yüreğimizde yara açmış icraatlardır bunlar. Nedir bu milletin bütün değerlerine canhıraş düşmanlık besleyen bir ismi, evlatlarımızın dahi genetik olarak unutmayacağı bir ismi orada sembol bir isim hale getirdi. Putunu dikti. Kim bu Makaryos. Kıbrıs’ta onlarca kardeşimizi katletmiş, bütün hayatını Türk İslam düşmanlığına dizayn etmiş biri. Beylikdüzü’nde kendince ölümsüz hale getirdi. Bu adam İstanbul’da başarılı olursa Allah muhafaza Beylikdüzü’nde başlattığı girişimi İstanbul’da zirvelere taşıyacak. Fatih Sultan Mehmet hanın yanına bu imansızların putlarını dikecek.” dedi.

23 Haziran’da sandıklar açılıncaya kadar bu mücadeleye destek vereceklerini söyleyen Aydemir, “Bu bir vatan vazifesidir, bu bir Mücahit vazifesidir.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.