Seçim Yaklaştı, AKP’nin “Kürdistan Yok” İfadesi “Kürdistan Mebusu”na Dönüştü

0
1107

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçim çalışması için dün gittiği Diyarbakır’da, TBMM’nin kuruluşu sırasında Atatürk tarafından Kürdistan mebusunun da davet edildiğini söyledi.

Diyarbakır AKP İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nda yaptığı konuşmaya Kürtçe sözlerle başlayan Yıldırım, İstanbul seçimleri için destek istedi.

Konuşması sırasında “Diyarbakır’a size geldim, desteğinizi istemeye geldim. Diyarbakır her zaman bizim yanımızda oldu. Aramızı hiç kimse bozamaz, biz ezelden beri kardeşiz.” ifadelerini kullanan Yıldırım, PKK’yi eleştirerek kalkınmayı geciktirenin PKK olduğunu söyledi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart yerel seçimleri öncesinde defalarca söylediği “Benim ülkemde ‘Kürdistan’ diye bir bölge yok.” sözleri ile, seçim yaklaşırken Yıldırım’ın, “İstiklal mücadelesini başlatırken daha savaş yıllarında bile Ankara’da Büyük Millet Meclisi’ni toplayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün davet ettiği millet temsilcilerinin arasında Kürdistan mebusu da vardı, Lazistan mebusu da vardı, Anadolu’nun her tarafından temsilci vardı.” sözleri arasındaki çelişki dikkat çekti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.