IŞİD Rakka’da Birleşik Özgürlük Güçleri’ne Saldırdı! Bir BÖG Savaşçısı Yaşamını Yitirdi.

0
1750

dog%cc%86an_kirefe_muzaffer_kandemir

IŞİD Rakka’da Birleşik Özgürlük Güçleri’ne Saldırı Düzenlendi!

Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) tarafından yapılan açıklamada, Rojava’da IŞİD ile girilen çatışmada bir BÖG savaşçısının yaşamını yitirdiği bildirildi.

Bugün akşam saatlerinde Umut Gazetesi’nde yer alan bir haberde Silük kasabasına bulunan Rakka’nın Gentari bölgesindeki Enternasyonalist Özgürlük Taburu’na IŞİD tarafından saldırdı gerçekleştirildiği bildirilmişti.
Haberde, düzenlenen saldırı ardından yoğun çatışmaların yaşandığı, YPG güçlerinin IŞİD’i geri püskürtmek için bölgeye takviye güç aktardığı, ifade edilmişti. Saldırının ardından çıkan çatışmalarda IŞİD’in çok sayıda kayıp verdiği ifade edilerek ”Enternasyonalist savaşçılardan da yaralıların olduğu bilgisi alındı.” ifadelerine yer veriilmişti.

BÖG tarafından yapılan açıklamada ise yaşanan çatışmalarda bir savaşçının yaşamını yitirdiği ifade edildi. Yaşamını yitren savaşçının, Birleşik Özgürlük Güçleri saflarında mücadele eden Doğan Kırefe (Muzaffer Kandemir) olduğu bildirildi.

BÖG açıklamasında, Doğan Kırefe (Muzaffer Kandemir) için ”Rojava ve Ortadoğu topraklarında IŞİD faşizminin kalelerinden Minbiç hamlesinde yer alan Doğan Yoldaş, IŞİD’in bir başka kalesi Rakka’ya dönük olan Fırat’ın Gazabı hamlesinde en ön mevzilerde yerini almış ve korkusuzca savaşmıştır. IŞİD çetelerine karşı Enternasyonalist Özgürlük Taburunun savunduğu alanda çıkan yoğun çatışmalar sonucu ölümsüzleşmiştir.” ifaderine yer verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.