Kadın cinayeti: Savaş karşıtı feminist Anastasia Emelianova öldürüldü

0
188

Erzurum’un Yakutiye ilçesinde yaşayan Rus uyruklu savaş karşıtı feminist Anastasia Emelianova, sevgilisi olduğu söylenilen kişi tarafından yaşanılan tartışma sonrasında öldürüldü.

Aktarılanlara göre Rusya-Ukrayna savaşı sonrasında Türkiye’ye gelen ve Erzurum’da çalışan Emelianova, bir süre önce tanıştığı Nizar A. ile 20 Eylül günü yaşadığı evde bir tartışma yaşadı.

23:00 sıralarında yaşanan tartışma sonrasında Nizar A., alt kat komşusuna giderek Anastasia Emelianova’nın yaralandığını belirterek yardım istedi. 

112 Acil Çağrı Merkezi’ne yapılan ihbar üzerine apartmana polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Eve giren ekipler, Anastasia Emelianova’ın kan kaybından öldüğünü belirledi. Genç kadının cansız bedeni Erzurum Adli Tıp Kurumu’na kaldırılırken, Nizar A. ise İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet ve Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alındı ve ardından tutuklandı.

Nizar A., ifadesinde sevgilisinin kendisiyle ‘Benimle ilgilenmiyorsun’ diyerek tartıştığını, çıkan arbedede kırılan cam sehpanın bacağını kestiğini söyledi. Ancak polisin sorgusunda Nizar A., suçunu itiraf ederek, cam parçasını alıp, Anastasia Emelianova’yı bacağından yaraladığını söyledi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.