Kayıtlarda ortaya çıktı: Burhan Kuzu ile uyuşturucu baronu defalarca görüşmüş

0
900

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’nin tahliye edilmesi için mahkemeye baskı yaptığı ortaya çıkan AKP’li Burhan Kuzu ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktı.

Polis fezlekesindeki HTS kayıtlarına göre Kuzu, 2015’ten sonra Zindaşti ve adamlarıyla defalarca görüşmüş ya da mesajlaşmış. Kayıtlara göre Kuzu kendisini Zindaşti ile tanıştıran A.U. isimli kadınla da sürekli irtibat halindeymiş. Oysa iddialar sonrası Burhan Kuzu uyuşturucu baronu ile yalnızca birkez telefonda görüştüğünü söylemişti.

Ayrıca Zindaşti’yi tahliye ettirdiği iddia edilen eski AKP milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun Zindaşti’yle yemek yerken çekilmiş fotoğrafları ortaya çıkmıştı.

AKP’li Kuzu ise söz konusu iddialarla ilgili, “Şahsı asla tanımam ve olayla da hiçbir ilgim yoktur.” açıklaması yapmış, fotoğraflarının ortaya çıkmasının ardından Zindaşti ile yemek yediğini kabul etmişti.

Burhan Kuzu, “2011 veya 2014… Vatandaşlık için yardım istedi. Vatandaşlık Genel Müdürlüğü’ne müracaat etti. Ben de genel müdürü aradım, yardımcı olmalarını istedim. Müdür bir ay sonra bana döndü, ‘hocam bu adamın sıkıntıları falan var’ dedi bana. Ben de sıkıntı varsa kalsın dedim. Bir daha da görmedim adamı, ilk ve son görüşümdü.” açıklamasını yapmıştı.

Kaynak: Cumhuriyet Gazetesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.