Malatya Emniyeti’nden Alevilerin Evlerinin İşaretlenmesiyle İlgili Açıklama

0
1586

73508692-B095-464F-94BF-DE8D24D44325Dün Malatya’da, alevilerin yoğun olarak yaşadığı Cemal Gürsel Mahallesi’ndeki 13 evin kapı ve duvarlarının kırmızı boyayla işaretlenmesi ile ilgili Malatya Emniyeti’ndan bir açıklama yapıldı.

Yapılan yazılı açıklamada, olay kınanarak faillerinin bulunması için başlatılan çalışmaların devam ettiği belirtildi. Devamında ise “Malatya ilimiz bulunduğu konum itibariyle ve tarihi süreç içerisinde her türlü dini, etnik, mezhebi vb. açılardan barış içerisinde birlikte yaşama tecrübesinin yaşandığı bir vilayetimizdir. Bugüne kadar muhtelif zamanlarda ve muhtelif karanlık güçler tarafından huzur ve barış içinde birlikte yaşama örneği olan şehrimiz, değişik provokasyon ve kışkırtmalara maruz bırakılmak istenmiştir.

Her türlü provokasyon denemesi sonrasında ilimiz saygıdeğer alevi dedelerinin her zaman devletimizin birliği milettimizin huzurunun devamlılığı yönünde iradelerini beyan ettikleri bilinmektedir. İl emniyet müdürü olarak olayın faillerinin en kısa zamanda bulunup adalet önüne çıkartılması yönünde çalışmalar güçlü bir biçimde devam etmektedir” denildi.

Malatya Belediye Başkanı Mehmet Çakır da mahalleyi ziyaret ederek bir kınama açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.