Mansur Yavaş cevapladı: Belediyeye kayyum atanacak mı?

0
787

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Belediyeye kayyum atanacak mı?” sorusunu cevapladı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile konuşmasını aktardı.

Selvi kendisinin, “Belediyeye kayyum atanacak mı?” sorusuna Mansur Yavaş’ın, “Bunu yaydılar. Hayır, benim böyle bir endişem yok” cevabını verdiğini aktardı.

Sinan Aygün’ün ‘rüşvet istendi’ iddiasına yönelik Yavaş, “Elinde patladı. Verdiği dilekçede ‘Benden şahıslarına para istediler’ demiyor. Böyle bir para istendi mi, istenmedi mi, istendiyse ne için, bunu söylemiyor. Özellikle hepimizi zan altında bıraktı” ifadelerini kullandığı aktarılan yazının ilgili bölümleri şu şekilde:

-Sayın Aygün’ün ‘25 milyon rüşvet istendi’ iddiası var.

Yavaş: Elinde patladı. Verdiği dilekçede ‘Benden şahıslarına para istediler’ demiyor. Böyle bir para istendi mi, istenmedi mi, istendiyse ne için, bunu söylemiyor. Özellikle hepimizi zan altında bıraktı. Ve şimdi de açıklıyor, ‘Benden okul için istediler’ diyor. Okul için isterken zorla isteme yok ki. Zaten eski plan notunda 32 derslik bir okul yapacağına söz vermiş. ‘Abi bunu bile yapmamışsınız’ diyorlar. Onu da kalkıyor ‘Kaç paradır bir okul ya’ falan filan derken, bunu bu şekilde konuşturuyor. Kayıt altına alması da yanındaki ortakların taktiği eğer kayıt varsa. Dün arkadaşlar ısrarlı bir şekilde açıkladı. ‘Bizim korktuğumuz bir şey yok, açıklamazsan şöylesin böylesin’ dediler. Açıklamıyor da.

-Belediye meclis üyeleri sizin talimatınızla mı Sinan Aygün ile görüştü?

Yavaş: Hayır, Sinan Aygün ile görüşme değil, Sibel Aygün. Meclis üyesi zaten sık sık ziyaret eder, bunlar eskiden beri meclis üyesi oldukları için. O gün yine aynı şekilde ziyarete gitmişler. Hatta tahmin ediyorum, Sibel Hanım kendi davet etmiş. Çünkü dönüşte de orada Sinan Aygün bana küfür etmeye başlayınca rahatsız olmuşlar, çıkmışlar. Sibel Aygün getirmiş ve aynı araçla da dönmüşler zaten.

– Size küfür mü ediyor?

Yavaş: Küfür etmiş. Ondan sonra ‘Ben’ demiş ‘Recep Tayyip Erdoğan’la uğraştım, Melih ile uğraştım, Mansur kim oluyor’ demiş.

– ‘Belediyeye kayyım mı atanacak’ diye bir tartışma gündeme geldi.

Yavaş: Bunu yaydılar. Hayır, benim böyle bir endişem yok. Yaydılar özellikle. Çünkü seçildiğimden beri bazı çevreler yayıyorlar kendi kendilerine. Seçimin bittiğinden hâlâ haberleri yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.