Milyonluk İhaleler Teker Teker AKP’lilere Gidiyor

0
923

Türkiye Kömür İşletmelerinin açtığı ihaleyi AKP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci’nin şirketi ÜNAL Sentetik Dokuma Sanayi ve Ticaret A.Ş. aldı. AKP’li başkanın sahip olduğu şirket, ihalenin 7 milyon 190 bin liralık kısmını üstlendi.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Hazal Ocak’ın haberine göre; Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü, 16 Temmuz 2019 tarihinde 2019/294914 ihale numarasıyla “Ege Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü ihtiyacı için 15 milyon adet lamineli polipropilen kömür torbası alımı” ihalesi açtı. İhalenin yaklaşık maliyeti 11 milyon 700 bin lira olarak belirlendi. İhaleye 8 şirket teklif verdi.

Tekliflerden 7’si geçerli sayıldı. İhalenin sonucu geçen günlerde açıklandı. İhaleyi 9 milyon 652 bin 800 lira bedelle 2 şirket aldı. 

İhalenin büyük payını kazanan şirketin Gaziantep AKP İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci’nin şirketi ÜNAL Sentetik Dokuma Sanayi ve Ticaret AŞ olması dikkat çekti. Şirket ihalenin 7 milyon 190 bin 400 lirasını üstlendi.

İhalenin 2 milyon 462 bin 400 liralık bölümünü ise Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi AŞ aldı. 2 Ağustos 2019 tarihinde başlayan torba satımı 29 Aralık’ta sona erecek.

Duruma tepki gösteren Gaziantep Şahinbey Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyesi Uğur Kalkan, ihale için “Gaziantep’te özellikle bugünlerde bazı çuval firmaları vardiyaları azalttı, işçi çıkaranlar da oldu. Bu firmaların suçu ne peki? AKP İl Başkanı olmamaları mı” diye konuştu. Şirket, devlet kurumuna yıl sonuna kadar torba satacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.