Nihat Göktaş Serbest Bırakılsın!

0
1807

Wernicke Korsakoff’lular ve eski mahpuslar ile dayanışma  ağı, bir bildiri yayınlayarak ESP operasyonunda gözaltına alınan 2000 Ölüm Orucu gazisi Nihat Göktaş’ın serbest bırakılması gerektiğini ifade etti. CE4966C3-B301-4DA8-BD40-B3AA84F7E497

Yayınlanan bildiri şu şekilde:

Basina ve kamuoyuna 

Nihat Göktaş Serbest Bırakılsın!

2000 yılı ölüm orucu gazisi Nihat Göktaş, wernicke-korsakoff sendromu sonucu vücut bütünlüğünü önemli oranda kaybetmişti. Yaşama yeniden tutunabilmek, yaşamını kolaylaştırmak ve kendi gerçekliğinin bilincinde olarak iradesiyle ayakta kalabilmiştir.

Aynı durumda olan diğer direnişçi arkadaşlarıyla birlikte vücut bütünlülüklerini daha da bulundukları durumdan ileriye götürmek için fiziksel, zihinsel ve psikolojik tarapilerle önemli aşamalar kaydedilmiştir. İHD, THİV, TOHAV’ ın katkı ve yardımlarıyla öne çıkan kurumlardır bu süreçte. Yine bu süreçte 2005 yılından bugüne kadar çeliğe şu verenlerle elele diyerek kurulan Dayanışma Ağı Derneğinin önemli çabalarıyla biraraya gelmiş direnişçileri ve gönüllü destekçileri toplayarak yaşamı yeniden üretmek amaçlı dernegimizin bir aktivisti olmuştur. Son genel Kurulu musun denetleme kurulu üyesidir.

Nihat Göktaş, her daim mutevazı kişiliğiyle kendini sevdirmiş, yaşama bağlılığı ve bir o kadar yaşam için ortaya koyduğu irade örnek bir insandır. İnsan hakları derneği üyesi ve savunucusu, aktivistidir. Yaşamını aktif hale getirmek için olağanüstü çabası vardır.

19.10.2017 sabahı kaldığı evden alınarak terörle mücadeleye götürülmüştür. Aynı dosya kapsamında devrimci sosyalist avukatlar, gazete muhabiri ve editör vardır. Muhalif devrimci sosyalist muhalif kurum ve insanlara dönük bu gözaltılar hukuksuz, adaletsiz ve vicdansızdır.

Yürüme zorluğu çekmesine rağmen inatla yürümeye çalışan, kalbinde ritim bozukluğu olmasına rağmen asla eylem ve etkinliklere gitmekten geri durmayan insan hakları savunucusu arkadaşımız derhal serbest bırakılsın!

WKEMD-istanbul
(Wernicke Korsakoff’lular ve eski mahpuslarla dayanışma)
Dayanışma Ağı Derneği

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.