Nuriye ve Semih İçin Kadıköy’de Eylem

0
1451

IMG_1749AKP’nin çıkardığı KHK’lar ile işlerinden atılan ve gerçekleştirdikleri açlık grevinin 76. gününde tutuklanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın taleplerini hatırlatmak için bir kez daha Kadıköy’de yüzlerce insan toplandı.

“Nuriye ve Semih Serbest Bırakılsın ve İşlerine Geri Dönsünler” yazılı pankart ile Süreyya Operası önünde buluşan kitle sloganlar ve ajitasyonlar eşliğinde Khalkedon Meydanı’na yürüdü.

Meydanda yapılan basın açıklamasında, Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi Av. Ebru Timtik, “İstanbul’un dört bir köşesinde KHK’lara karşı, işten atmalara karşı, zulme karşı buraya gelen değerli dostlarımız, bu meydada daha önce bir emekçi Betül Ceren bir süre burada oturma eylemi yapmış ve sesini duyurmaya çalışmıştı. İstanbul’un her yerini direniş haline getirdik. Yanımızda bulunan sanatçılarımız var. İnsan Hakları Anıtı’nı yapan Mehmet Esatoğlu yanımızda. Temel Demirer yanımızda, sendikalar, demokratik kitle örgütleri, duyarlı insanlar burada. OHAL ile muhalif her türlü ses susturulmaya çalışılmıştır, hukuk ayaklar altına alınmıştır. 30 bin öğretmen işsiz bırakılmıştır. Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı’nın gözaltı işlemine derhal son verilmeli, etrafındaki utanç bariyerleri kaldırılmalıdır” şeklinde konuştu.

Basın açıklamasının ardından eylem atılan sloganlar ile sonlandırıldı.

06.06.2017

Odak Dergisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.