ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği İptal Edildi

0
952

ODTÜ Rektörlüğü yaptığı yazılı açıklama ile “mevcut idari ve teknik yetersizlik” nedeniyle geleneksel bahar şenliklerinin bu sene iptal edildiğini duyurdu.

Rektörlük, 33’üncüsünün düzenlenecek olacağı ve her yıl “Devrim Stadyumu” adlı alanda yapılan Uluslararası Bahar Şenliği için öğrencilere bu yıl otopark alanını adres göstermişti. Öğrencilerin bu teklifi kabul etmemesi üzerine ise Rektörlük bir açıklama yaparak şenliklerin iptal edildiğini ilan etti.

Rektörlüğün iptal kararı kısa sürede tepkilere neden olurken Sanatçı Haluk Levent Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Ben eski okulumda konser vermeye hazırım. Bir-iki rock grubu da yanımda getiririm… Bu festival olsun. Valla para almayacağız ve ses-ışık tesisatını da kendimiz getireceğiz” derken; Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ise “Sevgili Haluk Levent ve ODTÜ’lü arkadaşlarım, gelin şenliği ve konseri beraber yapalım. ODTÜ’nün hemen yakınındaki Uğur Mumcu Parkı’nda ağırlarız sizleri. Bahar gelmiş memlekete… Ama alerjimiz yasağa!!” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.