“Ölmek istemiyoruz!” diyen muhasebeci ve mali müşavirler gözaltına alındı

0
1454

Ankara’da Hazine ve Maliye Bakanlığı önünde toplanarak, “Muhasebeci ve mali müşavirlerin hayatı tehlikede, beyanname ve bildirgelerin ertelenmesini istiyoruz, ölmek istemiyoruz” diyen Ankara Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası yetkilileri gözaltına alındı.

Ankara Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) yetkilileri, Hazine ve Maliye Bakanlığı önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Muhasebeci ve mali müşavirlerin hayatlarının tehlikede olduğunu, 120 bin kişiyi bulan çalışan sayısı ve onların aileleri düşünüldüğünde koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında mali müşavirlere ve çalışanlarına dönük hiçbir önlem alınmadığını söyleyen ASMMMO, “Beyanname ve bildirgelerin ertelenmesini istiyoruz, ölmek istemiyoruz” talebinde bulundu.

Tüm gün kimden geldiği belli olmayan fatura ve belgelere temas ettiklerini, bu nedenle risk kapsamında olduklarını söylenen açıklamada, “Biz de kendimize ve ailemize sağlıklı yaşam koşulları oluşturmak istiyoruz. Hiçbir beyan ve bildiri insan sağlığından daha değerli olamaz” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın ardından Ankara SMMM Oda Başkanı Ali Şahin, Yönetim Kurulu üyesi Nurali Keleş ile birlikte bir mali müşavir gözaltına alınarak karakola götürüldü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.