PKK’den 15 Temmuz Açıklaması

0
1683

15-temmuz-darbe

PKK Yürütme Komitesi’nden yapılan açıklamada, 15 Temmuz’daki darbe girişimine ilişkin değerlendirmeler yer aldı.

PKK’nin her türlü darbe girişimine ve OHAL uygulamasına karşı olduğu belirtilen açıklamada “Tüm demokrasi güçlerini ortak bir program etrafından demokrasi bloku oluşturma ve adım atma” ifadeleri kullanıldı. Yeni Özgür Politika’da yayımlanan açıklamada, darbe girişiminin nedeninin “Ordu içindeki bir kesimin bu savaşla birlikte diğer iktidar bloklarına karşı konumunun güçlendiğini görünce 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunması” olarak ifade edildi. 


Yapılan açıklamada, “Artık darbenin olmadığı ve tüm sorunların demokratik siyasal yollarla çözüldüğü bir demokratik Türkiye yaratma mücadelesi acil hale gelmiştir. Türkiye’nin tüm sorunlarını çözecek toplumcu radikal bir demokratik hamleye, sisteme ihtiyaç vardır. Her türlü darbeye karşı tutum alıp mücadele ettiğimiz gibi OHAL ile baskı ve zulmü artıran ve darbe zeminini süreklileştiren politika ve uygulamalara karşı da mücadele edeceğimizi bir daha vurguluyoruz” denildi.

0gerilla4


”Sorunları Çözmekte Adım Atılabilir. Sorumluluk Almaya Hazırız.”

Türkiye’nin tüm sorunlarını çözecek toplumcu radikal bir demokratik hamleye, sisteme ihtiyaç vardır” çağrısı yaptı. PKK olarak bu konuda sorumluluk almaya ‘hazır’ olduklarını belirten örgüt “Her türlü darbeye karşı tutum alıp mücadele ettiğimiz gibi OHAL ile baskı ve zulmü artıran ve darbe zeminini süreklileştiren politika ve uygulamalara karşı da mücadele edeceğimizi bir daha vurguluyoruz” açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.